Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib.
17 oktyabr 2022-ci ildə  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda  Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilib. Elmi Şuranın iclasını giriş sözü ilə institutun baş direktoru,  AMEA-nın müxbir üzvü,  professor Əlövsət Quliyev açıb. Şura sədri Elmi Şuranın gündəliyində olan məsələlərlə iclas iştirakçılarını tanış edib. İclasda 2022-ci ildə Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutuna qəbul olmuş fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorantların mövzularının və elmi rəhbərlərinin təsdiqi məsələsi müzakirə edilib və təsdiq olunub.
Daha sonra İnstitutunun icraçı direktoru t.e.f.d Yasin Rüstəmovun  Elmi Şuranın sədri və bəzi iclas üzvlərinə qarşı kobud və təhqiramiz hərəkətləri  nəzərə alınaraq onun İnstitutun Elmi Şurasının tərkibindən çıxarılması məsələsi müzakirə olunub və açıq səsvermə yolu ilə yekdilliklə Şuranın tərkibindən çıxarılmasına dair qərar qəbul edilib.

The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Soil Science and Agrochemistry was held.
• 2022-10-17
On October 17, 2022, the next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Soil Science and Agrochemistry. The meeting of the Scientific Council was opened by the general director of the institute, corresponding member of ANAS, professor Alovsat Guliyev.The Chairman of the Council introduced the meeting participants with the issues on the agenda of the Scientific Council. At the meeting, the issue of approval of topics and scientific supervisors of doctoral students admitted to the Institute of Soil Science and Agrochemistry in 2022 was discussed and approved.
Then, considering the rude and insulting actions of the Institute's executive director Yasin Rustamov against the chairman of the Scientific Council and some members of the meeting, the issue of his removal from the Scientific Council of the Institute was discussed.