AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun "İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə torpaqların tədqiqi və bərpası" mövzusunda təlim keçib
• 2023-02-15
"Aqrar İnkişaf Könüllüləri" Təşkilatının təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi və Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə “Aqrar İnnovatorlar”-2 layihəsinin növbəti təlimi baş tutub.
Təlimdə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Torpaq ekologiyası beynəlxalq laboratoriyasının müdiri b.e.f.d dosent Zaman Məmmədov "İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə torpaqların tədqiqi və bərpası" mövzusunda təlim keçib.
Təlim zamanı işğaldan azad olunmuş ərazilərdə deqradasiya prosesləri, torpaqların bərpası, torpaq kateqoriyalar, qiymətləndirilməsi, inkişaf istiqamətləri, dövlət tərəfindən keçirilən tədbirlər və rayonların iqtisadi potensialı haqqında danışılıb.

The Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan Institute of Soil Science and Agrochemistry conducted training on the subject of the "Research and restoration of lands in the liberated territories".
• 2023-02-15
The next training of the "Agrarian Innovators"-2 project took place organization of "Agrarian Development Volunteers"  Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan and  in partnership with the Center for Agricultural Innovation.
The Head of the Soil Ecology International Laboratory of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Doctor of biological sciences,  Associate Professor - Zaman Mammadov trained on the subject of the "Research and restoration of lands in the liberated territories".
Degradation processes in areas freed from occupation during training, land reclamation, land categories, assessment, development directions, the measures taken by the state and the economic potential of the regions were discussed.