Su Ehtiyatlarının Səmərəli İdarə edilməsi ilə bağlı Milli Su Siyasəti Dialoqunun növbəti görüşü keçirilib
• 2023-04-07
05-06 aprel tarixində Azərbaycanda Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Avropa İttifaqı Ətraf Mühit Naminə (EU4Environment) Proqramının Su və Ekoloji Məlumatlar fəaliyyəti çərçivəsində Su Ehtiyatlarının Səmərəli İdarə edilməsi ilə bağlı Milli Su Siyasəti Dialoqunun növbəti görüşü keçirilib.
Tədbirdə AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əlövsət Quliyev iştirak edərək, “Azərbaycanda su ehtiyatlarından səmərəli istifadə-kəhrizlər” adlı məruzə ilə çıxış edib. Alimin məruzəsi böyük maraqla qarşılanıb.
Tədbirdə Azərbaycanda su ehtiyatlarının idarə edilməsində iştirak edən aidiyyəti dövlət qurumları, Avropa İttifaqının Azərbaycan Nümayəndəliyi, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, həmçinin BMT-nin Avropa İqtisadi Komissiyası, İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatı, Avstriyanın Ətraf Mühit Agentliyi, Beynəlxalq Təbiəti Mühafizə İttifaqı və Fransanın Beynəlxalq Su Ofisinin ekspertləri iştirak edib.

The next meeting of the National Water Policy Dialogue on the Effective Management of Water Resources was held.
• 2023-04-07
The next meeting of the National Water Policy Dialogue on Effective Management of Water Resources was held within the framework of the Water and Environmental Information activity of the European Union Environment Program (EU4Environment) organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources in Azerbaijan.
Director of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Education and Science of the Republic of Azerbaijan, Corresponding member of ANAS,  Alovsat Guliyev participated in the event and delivered a report entitled "Efficient use of water resources in Azerbaijan".
The relevant state institutions involved in the management of water resources in Azerbaijan, the Azerbaijan Delegation of the European Union, representatives of international organizations, as well as experts from the UN Economic Commission for Europe, the Organization for Economic Cooperation and Development, the Austrian Environmental Agency, the International Union for Conservation of Nature and the International Water Office of France  participated at the event.