AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə ixtisas fənlərindən qəbul imtahanı keçirildi
• 2023-09-13
13 sentyabr 2023-cü il tarixində AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda “Torpaqşünaslıq”, “Ekologiya” və “Meliorasiyarekultivasiya və torpaqların mühafizəsi” ixtisasları üzrə fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə ixtisas fənlərindən qəbul imtahanı keçirildi. İmtahanlar  ETN-in tələblərinə uyğun olaraq təşkil olundu, İxtisaslar üzrə yaradılmış komissiyaların üzvləri imtahanların gedişinə nəzarət etdi. Xarici dil və fəlsəfə imtahanlarından müvafiq qiymətlər almış 4 nəfər iddiaçının bilikləri ixtisas  imtahanın nəticələrinə uyğun olaraq yaxşı və əla qiymətləndirildi.

The entrance exam was held at the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan in preparation for the Doctor of Philosophy.
• 2023-09-13
On September 13, 2023, the entrance exam in the preparation for the Doctor of Philosophy, in the subject of "Soil Science", "Ecology" and "Melioration, recultivation and soil protection" was held at the Institute of Soil Science and Agrochemistry. The exams were organized in accordance with the requirements of the Ministry of Science and Education and the members of the commissions supervised the exams.According to the results of the specialty exam, the knowledge of 4 candidates who received appropriate marks from the foreign language and philosophy exams was evaluated as good and excellent.