AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə ixtisas fənlərindən qəbul imtahanı keçirildi
• 2023-09-13
13 sentyabr 2023-cü il tarixində AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda “Torpaqşünaslıq”, “Ekologiya” və “Meliorasiyarekultivasiya və torpaqların mühafizəsi” ixtisasları üzrə fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə ixtisas fənlərindən qəbul imtahanı keçirildi. İmtahanlar  ETN-in tələblərinə uyğun olaraq təşkil olundu, İxtisaslar üzrə yaradılmış komissiyaların üzvləri imtahanların gedişinə nəzarət etdi. Xarici dil və fəlsəfə imtahanlarından müvafiq qiymətlər almış 4 nəfər iddiaçının bilikləri ixtisas  imtahanın nəticələrinə uyğun olaraq yaxşı və əla qiymətləndirildi.

В Институте почвоведения и агрохимии Министерство науки и образования Азербайджанской Республики проведен вступительный экзамен по подготовке доктора философии.
• 2023-09-13
13 сентября 2023 года в Институте почвоведения и агрохимии Министерство науки и образования  Азербайджанской  Республики проведен вступительный экзамен по предметами  специальности «Почвоведение», «Экология» и «Мелиорация, рекультивация и охрана почв» для подготовки докторантуры. Экзамены были организованы в соответствии с требованиями МНО, ход экзаменов контролировали члены комиссий, созданных по специальностям. По итогам экзамена по специальности знания 4 абитуриентов, получивших соответствующие оценки на экзаменах по иностранному языку и философии, оценены на хорошие и отличные.