AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun əməkdaşı Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən ictimai-siyasi fəaliyyətinə görə Fəxri Fərmanla təltif edilib
• 2024-02-20
2024-cü il fevralın 7-də keçirilən prezident seçkilərində İlham Əliyev inamlı zəfər qazanaraq növbəti müddətə dövlət başçısı seçildi. Zəfər seçkisində qazanılan qələbə xalqın öz liderinə sarsılmaz inamının nəticəsidir. Azərbaycan xalqı səsini İlham Əliyevə verməklə, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin ideyalarına sədaqətini nümayiş etdirdi. 20 il əvvəl xalqın böyük etimad göstərdiyi Prezident cənab İlham Əliyev Ulu Öndər Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi siyasi yolu uğurla davam etdirərək xalqa verdiyi sözə tam əməl etdi.
AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun əməkdaşları Fevralın 7-də Azərbaycanda keçirilən növbədənkənar prezident seçkilərində fəal iştirak ediblər. Fevralın 19-u Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal rayon təşkilatının yaranmasının 31 illiyi münasibətilə keçirilən tədbirdə AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Dissertasiya Şurasının elmi katibi, b.ü.f.d.,dosent Şəlalə Səlimova  Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən ictimai-siyasi fəaliyyətinə görə Fəxri Fərmanla təltif edilib.

За общественную и политическую деятельность сотрудник Института почвоведения и агрохимии МНО АР награжден Почетным орденом Исполнительной Власти Ясамальского района.
• 2024-02-20
На состоявшихся 7 февраля 2024 года президентских выборах Ильхам Алиев одержал убедительную победу и был избран главой государства на следующий срок. Победа на выборах Зафара является результатом непоколебимой веры народа в своего лидера. Проголосовав за Ильхама Алиева, азербайджанский народ продемонстрировал свою верность идеям общенационального лидера Гейдара Алиева. 20 лет назад президент Ильхам Алиев, пользующийся большим доверием народа, полностью выполнил данное народу обещание, успешно продолжив политический путь, определенный великим лидером Гейдаром Алиевым.
Сотрудники Института почвоведения и агрохимии МНО АР  активно приняли участие во внеочередных президентских выборах, состоявшихся 7 февраля в Азербайджане. 19 февраля на мероприятии, посвященном 31-й годовщине создания Ясамальской районной организации Партии Ени Азербайджан (ПЕА), ученый секретарь Диссертационного совета Института почвоведения и агрохимии МНО АР, д.ф.б.н.,доц. Шалала Салимова за общественно-политическую деятельность награждена Почетным орденом Исполнительной Власти Ясамальского района.