AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib
• 2024-10-28
AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda elmlər  və fəlsəfə doktoru hazırlığı  üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilmişdir. . İnstitutunda elmlər  və fəlsəfə doktoru hazırlığı  üzrə doktorant və dissertantlar Attestasiya Komissiyası qarşısında 2024-ci il ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat veriblər. Onlar fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işlər, laboratoriya və çöl işləri, çap olunmuş məqalələr haqqında ətraflı məlumat verərək, attestasiya komissiyası tərəfindən verilən sualları cavablandırıblar. İnstitutun  attestasiya komissiyasının qərarı 9 nəfər elmlər doktoru hazırlığı üzrə dissertant və 4 nəfər  fəlsəfə  doktoru hazırlığı üzrə doktorant ilə  fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işlərin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar növbəti tədris ilinə attestasiya olunmuşdur. İnstitutun 28 oktyabr 2024-cü il tarixli Elmi Şurasında Attestasiyanın nəticələrinə baxılmış və nəticəsi təsdiq edilmişdir.

Attestation of doctoral and dissertation students was held at the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
• 2024-10-28
Attestation of doctoral and dissertation students in the preparation of doctors of sciences and philosophy was held at the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. Doctoral and dissertation students in the preparation of doctors of sciences and philosophy at the Institute reported to the Attestation Commission on the scientific and research work they carried out during 2024. They provided detailed information about the work planned in their individual work plans, laboratory and field work, and published articles, and answered questions asked by the attestation commission. By decision of the Institute's attestation commission, 9 doctoral candidates and 4 doctoral candidates were certified for the next academic year in connection with the implementation of the work specified in their individual work plans. The results of the Attestation were reviewed and approved at the Scientific Council of the Institute on October 28, 2024.